عطارهای تجاری حق فروش داروهای گیاهی یا گیاهی را ندارند

با توجه به تخلفات برخی از عطرها ، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: “عطرهای غیرمجاز هر هفته در کشور در طول بازرسی های سازمان غذا و دارو بسته می شوند. مردم باید عطرهای توهین آمیز را نیز به سیستم 1490 معرفی کنند.”
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: تقریباً هر هفته می بینیم که عطرهای با مجوزهای قانونی در بازرسی هایی که توسط همکاران ما انجام می شود بسته اند. سازمان غذا و دارو.” در این زمینه هیچ گونه جذابیتی وجود ندارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ، فوراً با آنها برخورد خواهیم کرد.

براساس اعلام وزارت بهداشت ، رئیس پیشین اتحادیه عطاران ادعا کرده بود که وزارت بهداشت فرصتی را برای عطاریان فراهم کرده است که بدون هیچگونه مانعی اقدام به تمرین دارو و فروش داروهای شیمیایی کنند! رئیس سازمان غذا و دارو با رد این ادعا ، این ادعاها را تکذیب کرد: “متقاضیان حق ندارند مواد مخدر اعم از شیمیایی یا گیاهی را تحت هر عنوان بفروشند و فقط می توانند گیاهان دارویی تهیه کنند ، نه داروهای گیاهی.” در این زمینه قانون کاملاً واضح است و در صورت بروز تخلف ، به مراجع قضایی و کیفری گزارش می شود.

دیناروند همچنین گفت: “خوشحالم که رئیس اتحادیه عطاران از فعالیت های غیرقانونی بسیاری از عطرها ناراضی است.” هر چیزی که فرم دارویی داشته باشد فقط در داروخانه مجاز است.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: “علاوه بر بازرسی های منظم توسط همکاران ما ، مردم می توانند شکایات خود را نیز به سیستم 1490 ارائه دهند.” گزارش ها پیگیری می شود و به متخلفین رسیدگی می شود.

ادامه مطلب لینک سایت