رفتن به نوشته‌ها

عطارهای تجاری حق فروش داروهای گیاهی یا گیاهی را ندارند

با توجه به تخلفات برخی از عطرها ، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: “عطرهای غیرمجاز هر هفته در کشور در طول بازرسی های سازمان غذا و دارو بسته می شوند. مردم باید عطرهای توهین آمیز را نیز به سیستم 1490 معرفی کنند.”
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: تقریباً هر هفته می بینیم که عطرهای با مجوزهای قانونی در بازرسی هایی که توسط همکاران ما انجام می شود بسته اند. سازمان غذا و دارو.” در این زمینه هیچ گونه جذابیتی وجود ندارد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ، فوراً با آنها برخورد خواهیم کرد.

براساس اعلام وزارت بهداشت ، رئیس پیشین اتحادیه عطاران ادعا کرده بود که وزارت بهداشت فرصتی را برای عطاریان فراهم کرده است که بدون هیچگونه مانعی اقدام به تمرین دارو و فروش داروهای شیمیایی کنند! رئیس سازمان غذا و دارو با رد این ادعا ، این ادعاها را تکذیب کرد: “متقاضیان حق ندارند مواد مخدر اعم از شیمیایی یا گیاهی را تحت هر عنوان بفروشند و فقط می توانند گیاهان دارویی تهیه کنند ، نه داروهای گیاهی.” در این زمینه قانون کاملاً واضح است و در صورت بروز تخلف ، به مراجع قضایی و کیفری گزارش می شود.

دیناروند همچنین گفت: “خوشحالم که رئیس اتحادیه عطاران از فعالیت های غیرقانونی بسیاری از عطرها ناراضی است.” هر چیزی که فرم دارویی داشته باشد فقط در داروخانه مجاز است.

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: “علاوه بر بازرسی های منظم توسط همکاران ما ، مردم می توانند شکایات خود را نیز به سیستم 1490 ارائه دهند.” گزارش ها پیگیری می شود و به متخلفین رسیدگی می شود.

ادامه مطلب لینک سایت

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *