سوند دبل جی D.J – تجهیزات پزشکی سدان

یکی از مشکلات خارج شدن سنگهای ریز از مجاری ادراری، آسیب به بافت قسمت انتهایی مثانه و مجاری ادراری است. اما اگر پرستار در کار خود ماهر باشد، بدون آسیب به بافت داخلی مجاری ادرار از بدن بیمار خارج میشود. داشتن انسداد به دلیل سنگ های ادراری و عدم جریان یافتن ادرار از کلیه به مثانه، انسداد به دلیل بدخیمی ها که معمولا بدخیمی های لگنچه باعث این انسداد می شوند، نقص های مادرزادی دیواره حالب که موجب کاهش جریان ادرار می شوند، فیبروز خلف صفاقی که باعث درگیری حالب به صورت کاهش قطر لوله ادرار می شود، هم چنین در مواردی که حجم سنگ داخل کلیه بزرگ باشد (بیش از١٥-١٢ میلیمتر)، تنگی آناتومیک، عوامل انسدادی و یا هر عامل دیگری که مانع خروج کامل خرده سنگ ها باشد، وجود داشته باشد قبل از سنگ شکن برون اندامی (ESWL) از استنت حالبی (DJ) بهره می گیریم.

ورزش و یا فعالیت فیزیکی کرد؟در غیر اینصورت دبل جی باعث عفونت یا تشکیل مجدد سنگ می شود. سوند دابل j باعث عفونت مثانه میشود، اما مراقبت صحیح از آن این مشکل را به دنبال ندارد. سپس پزشک معالج برای خارج کردن سنگهای ریز در داخل مجاری ادراری از سوند دابل جی استفاده میکند. بیمارانی که دچار مشکلات کلیوی و یا مثانه هستند، اغلب به سوند دابل جی نیاز پیدا میکنند. ایا میتوان با وجود سوند دبل جی سدان بایوتک ورزش و یا فعالیت فیزیکی کرد؟ ایا میتوان با وجود سوند دبل جی actomed ورزش و یا فعالیت فیزیکی کرد؟ تمامی استنت های دبل جی از پلی اورتان یا سیلیکون ساخته شده است. معمولا سوند دبل جی از پلی اورتان و سیلیکون ساخته میشود.بسیار مهم است که ساختار سوند دبل جی در بدن biocompatible باشد.

ممکن است پزشک برای درمان یا جلوگیری از عفونت یا تسکین درد شما آنتی بیوتیک تجویز کند. سوند دبل j یک لولهی نرم و انعطافپذیر است که برای خارج کردن ادرار بیماران تحت مراقبت کاربرد دارد. سوند دبل جی که با نامهای دیگری از جمله سوند دبل جی، سوند دبل و سوند دبل j هم نامیده میشود، یک لولهی نرم انعطافپذیر است. استنت Double-J یک استنت حالب با انتهای خمیده است که از لیز خوردن استنت در مثانه یا کلیه جلوگیری می کند. با سیستوسکوپ فلزی سقف مثانه وپشت گردن مثانه به راحتی قابل رویت نخواهد بود چون سر سیستوسکوپ های فلزی به راحتی خم نمی شود و باید از لنزهای 30 و 70 درجه و انواع مختلف دیگر استفاده شود ولی در سیستوسکوپ فلکسیبل نوک دستگاه به راحتی تا 180 درجه روی خودش می چرخد و کاملا می تواند به سمت عقب نگاه کند و تمام ابعاد و زوایای مثانه بیمار به دقت مشاهده و بررسی می گردد تا اگر تومور، توده یا سنگی وجود داشته باشد به راحتی قابل تشخیص باشد.

حتما پس از جراحی سنگ کلیه مصرف مایعات را افزایش دهید.پس از عمل های بسته سنگ کلیه و یا پس از درآوردن دبل جی (سوند کلیه) ممکن است تا چند روز درد پهلو داشته باشید که کاملا طبیعی است و باید از داروی ضد درد استفاده نمایید. باید به این نکته توجه داشت که ماندن طولانی مدت استنت در بدن عوارضی همچون افزایش ریسک عفونت، خونریزی و یا تشکیل سنگ بر روی استنت را خواهد داشت. حتما پس از جراحی سنگ کلیه مصرف مایعات را افزایش دهید. چه زمانی پس از پیوند کلیه میتوان سوند دبل جی بایوتک را از بدن خارج نمود؟ سوند دبل جی بایوتک در واقع همان سوند حالب است که اصطلاحا به ان فنر نیز میگویند. همچنین فرد بهتر است مصرف مایعات را در خود افزایش دهد و طی فاصله های معین مثانه خود را خالی کند، انجام این کار به کمتر شدن درد هنگام ادرار کردن کمک می کند.

5. حتما پس از جراحی سنگ کلیه مصرف مایعات را افزایش دهید. پس از جراحی های بسته سنگ کلیه که شامل جراحی های : TUL ،PCNL و RIRS میباشد خیلی از اوقات برای بیمار سوند داخلی کلیه (دبل جی) تعبیه میشود که خیلی از اوقات برای بیماران علائمی را ایجاد میکند که نگران میشوند. استفاده از سوند دبل جی برای حل این مشکل می باشد. مدت زمان استفاده از آن اغلب موقتی است. سوند دبل جی بایوتک حالب یک وسیله لوله ای شکل با قطر کم و از جنس سیلیکون است. 8. دبل جی معمولا برای یک ماه در کلیه قرار داده میشود. مدت زمان لازم برای خارج سازی سوند دبل جی اکتومد چقدر است؟

سوند دبل جی

برای چه افرادی سوند دبل جی لازم است؟ از این لولهی برای مجاری ادراری بیماران استفاده میشود. درمان ان استفاده از داروهای کاهنده درد نظیر استامینوفن و.. هر دو انتهای ان به صورت خمیده می باشد.هدف اصلی سوند دبل جی جلوگیری از جابجایی دبل جی در مجرا می باشد.یک انتهای استنت دبل جی داخل کلیه قرار میگیرد و انتهای دیگر داخل مثانه بیمار. دستگاه سیستوسکوپی وسیله بسیار گرانی است چون یک تکنولوژی پیشرفته مدرن و برتر در دنیاست و هزینه زیادی را برای پزشک متخصص تحمیل می کند. البته حتی نوک پیگ تیل سوند دبل جی که برای جلوگیری از جابجایی می باشد خود باعث تحریک ادراری فرد میشود.

هدف اصلی از کارگذاری استنت دبل جی جلوگیری از انسداد کلیوی و رفع موانع انتقال ادرار می اشد.معمولا یک یا دو انتهای استنت دبل جی به صورت پیچیده شده می باشد.این ویژگی باعث میشود دبل جی در مجاری ادراری مانند قلاب گیر بیفتد و جابجا نشود.برای همین استنت دبل جی نامیده میشود. این سوند برای بیمارانی کاربرد دارد که به دلیل عمل جراحی و یا مشکلات حرکتی، قادر به دفع ادرار نیستند. احتما اینکه قبل از جراحی برای بررسی عفونت ادرار ازمیش دهید وجود دارد. برای جلوگیری از عفونت ادراری سعی کنید در هفته اول رابطه جنسی برقرار نکنید. این لوله برای بیماران بزرگسال با اندازهی بین 24 تا 30 سانتیمتری تولید میشود. در آوردن لوله دبل جی چگونه است؟

اندازه سوند دبل جیدر موارد دیگری بر اساس تشخیص اورولوژیست، ممکن است سوند دبل j تا چندین روز در محل باقی بماند. هرگز ادرار خود را نگه ندارید و در طول شبانه روز مرتب ادرار داشته باشید. انجام میشود. شرکت گوهر شفا برای حصول اطمینان از بر طرف شدن نیاز های آناتومیکال و دستور العمل های مختلف ، چندین انتخاب مختلف از نظر طراحی ، طول و پوشش ارائه میدهد . برای رفع درد می توان از مسکن های تجویز شده توسط پزشک معالج استفاده کرد. البته در بیمارانی که به دلیل مشکلات سنگ کلیه مجبور به استفاده از این لوله هستند، میتواند انسداد بعد از URS را کاهش دهد. در بیمارانی که به سنگ کلیه بزرگ مبتلا هستند، ابتدا سنگها از طریق دستگاه سنگشکن (لیتوتریپسی موج شوک) در داخل کلیه یا مثانه به تکههای ریز تبدیل میشود.

استفاده از سوند دبل جی پس از ترانس اورترال لیتوتریپسی در بیماران با سنگ حالب: نیاز یا تحمیل هزینه؟ در صورت نیاز و استفاده از سوند حالب، یک انتها در داخل لگنچه کلیه و انتهای دیگر در داخل مثانه کار گذاشته می شود. بنابر صلاح دید جراح و به منظور تسهیل خروج خرده سنگ ها، کاهش ادم و التهاب حالب، جلوگیری از ایجاد تنگی و کاهش شانس گیر کردن مجدد سنگ در محل تنگی، امکان استفاده از DJ پس از جراحی اندوسکوپیک سنگ (TUL) نیز وجود دارد. متخصص اورولوژی ممکن است از تصاویر اشعه ایکس گرفته شده با ماده حاجب (رنگ) در مجرای ادرار برای ارزیابی مجاری ادراری و یافتن انسداد احتمالی استفاده کند. پزشک برای خارج سازی استنت ها، از روش اندوسکوپیک و از طریق مجرای ادرار اقدام می کند.

چه زمانی استنت Double-J برداشته می شود؟گاهی اوقات قبل از برداشتن سنگ با روش دیگر به طور موقت استفاده می شود. که پزشکان برای تخلیه ادرار از کلیه به مثانه به صورت موقت از سوند دبل جی استفاده مي كنند. 10. از مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک برای دوره بعد از عمل جراحی غافل نشوید. این عمل معمولاً با خواب بیمار (تحت بیهوشی عمومی) انجام می شود. این روش معمولاً با خوابیدن بیمار (تحت بیهوشی عمومی) انجام می شود. معمولاً طی چند هفته از بین می روند. چه زمانی استنت Double-J برداشته می شود؟ نحوه کارگذاری استنت حالبی (DJ) به وسیله سیستوسکوپ ( اندوسکوپی از طریق مجرای ادراری ) است. نحوه کارگذاری سوند دبل جی بایوتک چگونه است؟ عوارض فراموشی خارج کردن سوند دبل جی بایوتک چیست؟

سوند دبل جی بایوتک

تا چه مدت پس از خارج شدن سوند دبل جی بایوتک خونریزی مشاهده میشود؟ پس از جراحی های بسته سنگ کلیه که شامل جراحی های : TUL ،PCNL و RIRS می باشد خیلی از اوقات برای بیمار سوند داخلی کلیه (دبل جی) تعبیه میشود که خیلی از اوقات برای بیماران علائمی را ایجاد میکند که نگران میشوند. از نظر هزینه هم سیستوسکوپی فلکسیبل، برای بیمار کاملا مقرون به صرفه می باشد چون قابلیت انجام این عمل در مطب وجود دارد و هزینه های اضافی بیمارستان را نخواهد داشت. از مصرف آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک برای دوره بعد از عمل جراحی غافل نشوید. برای داشتن مدفوع نرمتر ، بیشتر سبزیجات و گوشت کمتری بخورید – اگر نیازی به فشردن هنگام استفاده از توالت نیست به روند بهبودی داخلی کمک خواهد کرد.

از این رشته می توان برای کشیدن استنت و برداشتن آن استفاده کرد. به طور کلی سوند دبل جی بایوتک برای چه استفاده میشود؟ دلیل استفاده از سوند حالب این است که جریان ادراری از کلیه به درون مثانه، از طریق حالب ( مجرای بین کلیه و مثانه ) ادامه یابد و قطع نشود. در طی این روش ، لوله ای با دوربین نوری ریز از طریق مجرای ادرار به مثانه شما وارد می شود. این روش بصورت سرپایی بوده و هیچ برشی بر روی سطح پوست ایجاد نمی کند. استنت ها را می توان به دو روش مختلف از بین برد. دارد. ولی متوسط ماندگاری سوند دبل جی در بدن حدود دو هفته می باشد.

این استنت به علت وجود دو سر خمی که دارد و شبیه دم خوک است آن را دبل جی می نامند. ادرار خونی تا دو هفته بعد از جراحی طبیعی است. بیمارانی که دبل جی دارند تا زمانی که این دبل جی مجددا در اتاق عمل خارج شود حتما خون در ادرار خود میبینند و این میزان خون به هیچ وجه منجر به کم خونی نمیشود و خطری ندارد. به یک لوله باریک و تنگ که در حین عمل جراحی به جهت اطمینان حاصل کردن از جریان داشتن ادرار از کلیه به سمت مثانه در داخل حالب قرار داده می شود، سوند حالب یا لوله دبل جی می گویند. چرا به این محصول سوند یا استنت دبل جی میگویند؟

در ادامه به توضیح بیشتر در مورد این محصول میپردازیم. انتهای این لوله خمیده است که از لغزش آن در مثانه یا کلیه جلوگیری میکند. بر اساس نتایج آزمایشگاهی ، همراه با آزمایش خون و ادرار قبل از درمان ، پزشک می تواند تشخیص دهد که آیا شما در معرض خطر تشکیل سنگ های جدید ( عود مجدد ) هستید یا خیر. گاهی اوقات بی حسی موضعی ، همراه با آرام بخش یا بدون آن انجام می شود. توصیه پزشکان خارج سازی استنت دیل جی حدود ۳ هفته پس از جراحی پیوند کلیه می باشد. در صورت افزایش درجه هیدرونفروز طی سونوگرافی های زمان بارداری، ممکن است پزشک شما تصمیم بگیرد به صورت موقت (تا پس از اتمام بارداری) استنت حالبی (DJ) برای شما تعبیه کند.

۱٫۵ لیتر روزانه (به مقدار کم و دفعات زیاد ) در طول روز برای تسهیل جریان ادرار و از بین رفتن خود به خود قطعات کوچک سنگ. ۲۸ است. این به معنی قطر داخلی ۴٫۸ mm و طول ۲۸ سانتی متر است. اندازه آن حدود ۲۰ تا ۳۴ سانتی متر و کاملا انعطاف پذیر است. اندازه آن حدود 20 تا 34 سانتی متر و به قطر لوله داخلی خود کار بوده و کاملا انعطاف پذیر است. سوند دبل جی که استنت حالبی نیز نامیده میشود نوعی لوله باریک بلند و انعطاف پذیر است. به بدن خود اجازه دهید در هفته اول بعد از عمل استراحت کند – به شما مجاز است حداکثر ۵ کیلوگرم را بلند کرده و برای پیاده روی بروید.