تعریف تلویزیون از گناوه

تلویزیون (فرانسوی: Télévision) یک سیستم ارتباطی برای خرید تلویزیون از گناوه پخش و دریافت تصاویر و صداهای متحرک در مسافت های طولانی است. گیرنده در این سیستم تلویزیون نیز نامیده می شود.

تلویزیون چیست

در ایران امروز تهیه کننده و توزیع کننده برنامه های تلویزیونی Sima نامیده می شود.

مخترع تلویزیون:
دانشمند و مخترع اسکاتلندی ، جان لاگیبرد ، به اختراع تلویزیون احترام می گذارد ، اگرچه بسیاری از دانشمندان و مخترعین دیگری خرید تلویزیون از گناوه همچون پل نیپکو ، بوریس رووزینگ ، ولادیمیر زورکین و فیلو فارنزورث از اواخر قرن نوزدهم در توسعه و پیشرفت فناوری تلویزیون نقش موثری داشته اند.

مورفوفونمیک:
کلمه تلویزیون که از فرانسه به فارسی ترجمه شده است ، خود یک کلمه ترکیبی است که قسمت اول آن از کلمه یونانی “tele-” (دور) گرفته شده است و بخش دوم آن از کلمه لاتین گرفته شده است ” vizio “(بینایی). اگرچه اکثر زبانها خرید تلویزیون از گناوه از همان کلمه تلویزیونی استفاده می کنند (البته با تلفظ های بسیار متفاوت) ، برخی از زبان ها برای این مفهوم کلمات خود را دارند. به عنوان مثال در آلمانی ، کلمه Fernsehen همیشه برای تلویزیون استفاده می شود ، که به معنای واقعی کلمه به معنای “دور بین” است. یا در آلمانی آلمانی ساکسون پایین ، کیکسپاپ را تلویزیون می نامند خرید تلویزیون از گناوه که به معنای واقعی کلمه به معنای “نگرش” است.

مقاله تاریخچه تلویزیون

تاریخ:
تاریخ تلویزیون به سال 1884 میلادی باز می گردد. خرید تلویزیون از گناوه هنگامی که یک دانش آموز آلمانی به نام پل نیپکو اولین سیستم تلویزیونی الکترومکانیکی را با قابلیت انتقال تصویر ثابت اختراع کرد. این سیستم با روشن کردن یک عکس با یک لنز و یک صفحه چرخش (صفحه NIPCO) کار می کرد. سوراخ های مستطیلی (سوراخ های کوچک) بر روی صفحه نمایش برش داده شد ، به دنبال خطوط تصویر تا زمانی که تصویر به طور کامل اسکن خرید تلویزیون از گناوه شود. هرچه تعداد سوراخ ها بیشتر باشد ، خطوط بیشتری دنبال می شوند ، و از این رو جزئیات بیشتر ظاهر می شوند. دستگاه NIPCO تا پیشرفت لامپ خلاء الکترونیکی و فن آوری لوله اشعه کاتدی عملاً غیرقابل استفاده بود. در سال 1907 ، دانشمند روسی بوریس رووزینگ توانست برای اولین بار با استفاده از لوله اشعه کاتدی در گیرنده تلویزیون اشکال هندسی ساده را از طریق تلویزیون منتقل کند. در سال 1923 ، دانشمند دیگر روسی خرید تلویزیون از گناوه ، ولادیمیر زوریکین ، صفحه نیپکو را با یک عنصر الکترونیکی جایگزین کرد. این امر باعث افزایش سطح جزئیات بیشتر بدون افزایش تعداد اسکن ها در هر واحد زمان می شود. [1] در اوایل دهه 1900 ، مهندسان کشف کردند که تصاویر با استفاده از امواج خرید تلویزیون از گناوه رادیویی قابل انتقال هستند. اما این اتفاق تا سال 1926 (1305 خورشیدی) رخ نداد.

تاریخچه تلویزیون ال سی دی

سرانجام ، جان لاگی برد ، دانشمند اسکاتلندی ، از دیسک NIPCO برای انتقال تصاویر تصاویر با حرکت ضد نور (در سال 1925) و تصاویر متحرک سیاه و سفید (1926) در لندن برای اولین بار استفاده کرد. اختراع جان Logie Bird اولین انتقال تصویر تلویزیونی در زمان واقعی است. تنها یک سال بعد ، در سال 1927 ، جان Logie Bird اولین ضبط کننده فیلم را اختراع کرد.
وی با استفاده از مدولاسیون توانست خرید تلویزیون از گناوه سیگنال های دوربین تلویزیون خود را به سیگنال های صوتی تبدیل کرده و سپس آنها را در ضبط صوت 10 اینچی ضبط کند. چند صفحه از فیلمهای ضبط شده جان لوگی برد وجود دارد که در دهه 1990 با استفاده از فناوری دیجیتال استخراج و از نو ساخته شد.
جان Logie Bird همچنین تلویزیون رنگی مکانیکی خرید تلویزیون از گناوه را در سال 1928 معرفی کرد. سیستم برد کاملاً متفاوت از لامپ های الکترونیکی و دوربین های امروزی بود. در سیستم وی ، این تصویر به کمک یک تورنت بزرگ ساخته می شود. این گردونه سوراخ هایی داشت تا نور از آن عبور کند. کیفیت تصاویر اول او بسیار ضعیف بود و او فقط 30 خط داشت. اولین تلویزیون مکانیکی از صفحه نمایش NIPCO با سه فنر خرید تلویزیون از گناوه مارپیچی استفاده می کرد که هر فنر برای یکی از سه رنگ اصلی (قرمز ، سبز ، آبی) استفاده می شد. در آن زمان کمتر کسی تلویزیون داشت و تجربه داشتن تماشای تلویزیون اهمیت چندانی نداشت. .
در سال 1935 ، اولین سیستم تلویزیونی الکترونیکی خرید تلویزیون از گناوه توسط EMI توصیف شد. در سال 1939 ، شانزده شرکت در ایالات متحده شروع به ساخت یا طراحی تلویزیون های الکترونیکی کردند. در سال 1941 ، کمیته بین المللی سیستم های تلویزیونی (NTSC) مجموعه ای از دستورالعمل ها را خرید تلویزیون از گناوه برای پخش تلویزیونی الکترونیکی ارائه داد.

تاریخچه تلویزیون در ایران

دهه 1950 نقطه عطفی در توسعه تلویزیون است. منشا تلویزیونهای سیاه و سفید به سال 1956 بر می گردد. هزینه تلویزیون در نهایت در این خرید تلویزیون از گناوه مدت کاهش یافت. تلویزیون رنگی در سال 1953 و تلویزیون های صفحه تخت در دو دهه گذشته اختراع شد. منشاء تلویزیون های مدرن را می توان به کشف هدایت نوری سلنیوم توسط ویلوبی اسمیت در سال 1873 و اختراع اسکن دیسک خرید تلویزیون از گناوه توسط پل نیپکو در سال 1884 ردیابی کرد. کلیه سیستم های تلویزیونی عملی براساس این اصل اساسی برای اسکن یک تصویر ساخته شده اند. سیگنال های سری زمانی را برای نمایش تولید کنید.
این تصویر سپس توسط وسیله ای ارسال می شود خرید تلویزیون از گناوه که برعکس اسکن را انجام می دهد. دستگاه آخر یک تلویزیون (یا دستگاه تلویزیون) است که با توجه به قابلیت های چشم انسان ، تصویری یکنواخت و مناسب را تولید و نمایش می دهد.
تکنیکهای الکترومکانیکی قبل از جنگ جهانی دوم توسط چارلز فرانسیس جنکینز و جان لوگیبرت بطور قابل توجهی خرید تلویزیون از گناوه توسعه و تکمیل شدند.
تلویزیون به دلیل تصویری که از رادیو ارائه شده جذابیت بیشتری خرید تلویزیون از گناوه دارد و سپس یک مدل جدید به آن ارائه می شود