تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشوری زیبا و ارزان

مالزی یک کشور پر جنب و جوش با بیش از 30 میلیون نفر است که در مرکز آسیای جنوب شرقی واقع شده است. این کشور با فرهنگ متنوع و با منابع طبیعی فراوان ، دارای سواحل زیبا ، جشنواره های بی نظیر و غذاهای خوشمزه ای است. مطمئناً نمی خواهید آن را از دست بدهید!

فرهنگ غنی مالزی – به دلیل قومیت های مهم و جزئی که در این کشور زندگی می کنند – یکی از اصلی ترین دلایلی است که این یکی از بهترین مقاصد برای کسانی است که می خواهند در خارج از کشور تحصیل کنند.

از سال 2018 ، بیش از 200000 دانشجو بین المللی در موسسات آموزش عالی مالزی ، مدارس خصوصی و بین المللی و مراکز زبان وجود دارد. هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورها نیز پایین تر است – با داشتن طیف گسترده ای از غذاها ، اسکان و فعالیتهای تفریحی که می توانید انجام دهید.

علاوه بر این ، هدف نهایی دولت برای تبدیل کردن کشور به قطب اصلی آموزش در منطقه در راه است. گذشته از دانشگاه های خانگی در سطح جهانی ، مالزی شعب دانشگاه های خارجی نیز دارد.

این بدان معناست که هنگام تحصیل در مالزی می توانید از تحصیلات مقرون به صرفه تری برخوردار شوید ، اما هنوز هم یک آموزش عالی است.

دانشگاه ها و کالج های مالزی

سیستم آموزش عالی در مالزی هر ساله در حال پیشرفت است و دانشکده ها و دانشگاه های برتر را به خود اختصاص می دهد. بیشتر آنها نه تنها به صورت محلی بلکه در خارج از کشور نیز شناخته شده اند.

درخواست تحصیل در مالزی

الزامات زبان

اگر مایل به تحصیل در مالزی هستید ، باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید زیرا دوره ها به این زبان آموزش داده می شوند. برخی از دانشگاه ها همچنین از شما درخواست می کنند که یک آزمون مهارت انگلیسی مانند TOEFL یا IETLS بگیرید که می توانید در کشور خود شرکت کنید.

دقت کنید!!

اگر انگلیسی شما هنوز خوب نیست نگران نباشید. بیشتر کالج های مالزی کلاس های مهارت انگلیسی را برای بهبود بیشتر زبان انگلیسی ارائه می دهند. علاوه بر این ، هیچ راه بهتری برای یادگیری یک زبان وجود ندارد تا در محاصره انگلیسی زبانان در دانشگاه مالزی شما.
دانشگاه های مالزی به طور کلی نیازی به دانشجویان بین المللی برای انجام هرگونه آزمون پذیرش ندارند. می توانید با استفاده از مدرک دیپلم / گواهینامه و نامه توصیه نامه خود اقدام کنید.

ب – شرایط ویزا

چند مورد دیگر وجود دارد که شما باید از آنها مراقبت کنید تا دانشجوی مالزی شوید. برای ورود به مالزی به عنوان دانشجوی بین المللی ، ابتدا باید دوره و موسساتی را انتخاب کنید که دوست دارید در مالزی تحصیل کنید. نیازهای آنها متفاوت است ، بنابراین قبل از درخواست حتماً ابتدا بررسی کنید.

دانشگاه شما موظف است برخی از مدارک مربوط را برای درخواست پاس دانشجویی خود ارائه دهد. مدارکی که از آنها درخواست می شود عبارتند از:

  • نامه رسمی پذیرش از دانشگاه شما
  • تکمیل فرم درخواست دانشجویی
  • سه عکس از شما ، به اندازه گذرنامه
  • دو عکس از گذرنامه خود را
  • نسخه ای از گزارش معاینه پزشکی شما

شواهدی مبنی بر اینکه شما از لحاظ مالی به اندازه کافی پایدار هستید تا بتوانید هزینه تحصیل و هزینه زندگی خود را بپردازید. یک اوراق شخصی که توسط دانشگاه شما به امضا رسیده است ، باید هزینه سند را بپردازید (بین 200 تا 2000 RM ، بستگی به کشور شما دارد. )

هنگامی که درخواست شما برای تحصیل در دانشگاه پذیرفته شد ، دانشگاه تقاضای قبولی دانشجویی را برای شما می کند. مهاجرت به این برنامه نگاه می کند و نامه تأیید گذرنامه دانشجویی را برای شما ارسال می کند.

با این نامه شما آماده هستید تا با هواپیما به سمت مالزی سوار شوید ، اما قبل از آنکه جزئیات پرواز خود را به دانشگاه خود ارسال کنید.

نماینده دانشگاه شما در محل بازرسی مهاجرت در فرودگاه مالزی منتظر شما خواهد بود. در آنجا ویزا به شما داده می شود که شش ماه اعتبار دارد.

اداره مهاجرت همچنین یک پاسپورت ویژه را برای شما دریافت می کند که باید پاس دانشجویی خود را دریافت کنید. طی دو هفته پس از ورود ، می توانید برای دریافت پاس دانشجویی خود به نزدیکترین اداره مهاجرت مراجعه کنید.

ممکن است همه اینها کمی پیچیده به نظر برسد ، اما نگران نباشید ، دانشگاه شما تمام مراحل را به شما راهنمایی می کند و مطمئن خواهد شد که هیچ اقدامی را از دست نخواهید داد.
شهریه شهریه
انتخاب سیستم آموزش مالزی انتخاب برتر است که بسیاری از دانشجویان بین المللی قبل از شما انجام داده اند زیرا دانشگاه های مالزی معتبر هستند و شهریه کم است.

برای بیشتر دانشجویان بین المللی ، شهریه بزرگترین نگرانی است.

تنها هدف ما کمک به شما برای یافتن تحصیل و دانشگاهی است که به بهترین وجه مناسب شما باشد .

هزینه زندگی در مالزی

مالزی همانطور که آن را می دانید ، خانه یکی از مقرون به صرفه ترین شهر دانشجویی در جهان است. به همین دلیل تعداد دانشجویان بین المللی در مالزی به طرز چشمگیری در حال افزایش است.

فرصت های پس از فارغ التحصیلی در مالزی

تحصیلات شما تمام شده است ، اما نمی خواهید مالزی را ترک کنید؟ بله ، ما شما را احساس می کنیم! اگر مایل به کار در مالزی هستید ، می توانید برای اخذ مجوز کار خود درخواست کار دهید.

تا زمانی که مدارک لازم را کسب کنید می توانید در مالزی درخواست کار کنید. پس از تأیید درخواست شما ، کارفرمای شما ویزا را برای شما فراهم می کند تا به طور قانونی در کشور کار کنید.