برسی برخی از تجهیزات پزشکی پیشرفته

پنج مورد داخلی که به نجات جان افراد کمک کرده اند.

اگر فقط به یک دهه گذشته نگاه کنیم ، خواهیم فهمید که صنعت مراقبت های بهداشتی و پزشکی بسیار متفاوت از اکنون است. دلیل اصلی این امر به دلیل پیشرفت سریع فناوری است. سالانه یا به روزرسانی جدیدی انجام می شود و یا دستگاهی انجام می شود که روش پزشکان پزشکی بیماران خود را تغییر می دهد. در حالی که بدون شک این یک چیز خوب است ، اما می تواند این صنعت را برای ادامه کار سخت کند. همچنین ، به دلیل اهمیت داشتن تجهیزات مناسب برای کار با آن ، نیاز است تا بیمارستان ها و مراکز مراقبت های ویژه مدتی را به تحقیق و ادغام دستگاه ها یا تجهیزات جدید موجود بپردازند. به عبارت دیگر ، استفاده از تجهیزات جدید بدون آزمایش و تحلیل درست آنها بسیار خطرناک است. به بیان ساده تر ، مراقبت از بیمار مهمترین توجه است ، به همین دلیل استفاده صحیح از تجهیزات خوب ضروری است. گفته می شود ، تجهیزات پزشکی بی شماری وجود داشته است که به معنای واقعی کلمه جانبازانی بوده اند که زمانی در صنعت ادغام شده اند. بدون داشتن برخی از این ابزارها ، به جرات می توان گفت که این صنعت در جایی که اکنون است بسیار عقب مانده است. با این حساب ، اجازه دهید نگاهی به برخی از موارد برتر پزشکی که جان افراد را نجات داده اند ، بیاندازیم.

تجهیزات پزشکی پیشرفته
تجهیزات پزشکی پیشرفته

شماره 5: چراغ های جراحی

چراغ های جراحی از شروع این لیست استفاده می کنند. Medical Illumination چراغهای جراحی را برای طیف وسیعی از جراحی ها ، اقدامات اورژانسی ، معاینه و موارد خاص استفاده می کند. شاید مهمتر از هر ابزار یا ابزار پزشکی دیگری باشد ، توانایی دیدن بالاتر از همه آنها است. از این گذشته ، هیچ ابزار پزشکی دیگری در این لیست نمی تواند به درستی استفاده شود بدون اینکه بتواند آن را به درستی ببیند. به طور کلی ، این همان کاری است که این چراغ ها انجام می دهند. آنها از طریق نور سفید روشن ، تحرک اضافه شده و سایر عملکردهای قابل تنظیم ، امکان دید بیش از حد افزایش یافته را دارند. وقتی نگاهی دقیق به این تجهیزات می اندازیم ، اگرچه از نظر طراحی ساده هستند ، اما آنها یکی از موثرترین ابزارهای موجود در بازار هستند.

 

شماره 4: تجهیزات چشم چشمی

یکی از شاخه های صنعت پزشکی و بهداشت و درمان ، رشته اپتومتری است. همانطور که همه ما می دانیم ، بینایی مهمترین حس و توانایی ماست. این همان چیزی است که به ما امکان می دهد همه چیزهای دیگر را در زندگی روزمره خود مشاهده و انجام دهیم با توجه به اهمیت این توانایی ، جای تعجب نیست که این زمینه با ابزاری مانند Ophthalmoscope روبرو شده است. اصولاً ، آنچه این ابزار به متخصصان اجازه می دهد انجام دهند ، دیدن داخل ساختار چشم برای یافتن هرگونه بی نظمی یا ناهماهنگی است. هر چند وقت یک بار ، این ابزار ناتوانی های چشم را ضبط کرده یا از آن جلوگیری می کند که در غیر این صورت باعث آسیب جدی می شود.

 

شماره 3: جسم شناسی

اگر یک تجهیزات پزشکی وجود داشته باشد که همه بتوانند به راحتی آن را بشناسند ، آن استتوسکوپ خواهد بود. در طول معاینات روزمره یا معاینه های معمول پزشکی ، گردن هر پزشک پیچیده شده ، این یک وسیله مهم است که اولین روش برای تشخیص چیزی اشتباه در بدن ما است. به طور عمده برای شنیدن ضربان قلب مورد استفاده قرار می گیرد ، می توان از آن برای شنیدن چندین قسمت بدن مانند ریه ها و معده استفاده کرد. تعداد دفعاتی که این تجهیزات علائم خوبی و بد را پیدا کرده اند بی پایان است. این یکی از دلایلی است که همچنان به آزمون زمان ادامه داده است.

 

شماره 2: سرنگ پزشکی

سرنگ پزشکی در سال 1844 ایجاد شده است که در پیشرفت صنعت به عنوان یک کل بسیار مهم است. ناگفته نماند ، این امر به نجات میلیون ها انسان در طول مسیر کمک کرده است. این ماده عمدتاً برای تزریق مایعات مفید دارو به جریان خون فرد استفاده می شود. با این حال ، همچنین می تواند برای برداشت مایعات که ممکن است باعث آسیب شود نیز مورد استفاده قرار گیرد. بدون این ابزار ، چه کسی می داند صنعت از نظر توسعه آن تا چه حد عقب خواهد بود؟

 

شماره 1: هوش مصنوعی پزشکی

گذشته از این ، اما مهمترین ، پیشرفته ترین تجهیزات کمک به نجات جان ، هوش مصنوعی پزشکی است. معروف به هوش مصنوعی پزشکی ، از بسیاری جهات استفاده شده است. به عنوان مثال ، می توان از آن برای پیش بینی آنچه در بدن فرد نادرست است ، تنظیمات در حین انجام عملیات زنده براساس توصیه آن و موارد دیگر استفاده کرد. بیش از هر چیز ، اوج محل فن آوری و تجهیزات پزشکی است. اگرچه مورد بحث قرار نگرفته است ، هدف اصلی هوش مصنوعی در زمینه پزشکی این است که به اندازه کافی خوب شود که بتواند کل صنعت را با حداقل و بدون تعامل انسانی اداره کند.

 

https://www.berankard.com/product-category/%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C/